Hello április!

Hello április

Viszlát március, hello április! Tudom, április elseje, a bolondok napja, most erről nem nagyon akarok megemlékezni. Különben is az egészet egy „Kész átverés show”-vá silányították, aminek semmi köze a bolondokhoz. A bolondságnak ahhoz van köze, amit Michel Foucault írt le A bolondság története című könyvében. Alkalomadtán majd írok róla, bár nehéz olvasmány.

Most, amit mondani akarok, az csak néhány egészségmegőrző tipp/tanács, amit nem a kisujjamból szoptam ki, hanem könyvek és YouTube video voltak segítségemre. Következzen akkor a YouTube video, ami a tisztálkodás fontosságára hívja fel a figyelmet. Megmondom őszintén, eddig nekem a dagadtság és a büdösség is poén volt. Mint pl. a Torrente-filmekben… Ráadásul Rejtő Jenő Piszkos Fred történetein nőttem fel. Piszkos Fred nem azért volt piszkos, mert szemét volt (bár, az is volt). Az alkoholról ugyan leszokott, és málnaszörppel helyettesítette, fürödni viszont nem szeretett meg. Itt egy video a tisztálkodás fontosságáról, különös tekintettel a láb és a hónaalj területére:

Meditáció

A másik téma a meditáció. Nekem, amelyik típusú meditáció a legjobban bejött, Joe Dispenza: Válj természetfelettivé! című könyvében van leírva, és az energiaközpontok megáldásáról szól. Szinte kizárólag az ebben a könyvben leírt meditációkat használom, és szoktak használni. Ha nincs szükségem annyi meditációra, valamikor „kidob a Mátrix”, valamikor pedig pont visszahúz. Amikor szükségem van rá, hogy alfában kapcsolódjam a kvantummezőhöz. Valamikor még mélyebb tudatszintre megyek, gondolom thétában lehetek ilyenkor. Egyébként meglepő, de a könyvben leírtakat én is érzékelem, pedig jóformán nem sokat teszek érte. A kvantummező elvileg ott segít, ahol az ember nem várja, tehát nem kell konkrét hatást elképzelni sem – persze nem tilos!

Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!

Vettem még pár meditációs könyvet, de ezeket (még) nem nagyon használom. Bár, gondoltam színesítem vele a Joe Dispenza-féle meditációkat. Ezek félig-meddig vezetett meditációk, meditációs gyakorlatok leírásait tartalmazó könyvek. Itt általában vizualizálni kell dolgokat, és nem ártana egyik-másik meditációhoz olyan segédeszköz, mint illóolaj, füstölő, kristály. Na, ez nekem egyelőre nincs. Ezek a könyvek pedig: Danielle North: Napindító meditációk, Danielle North: Sétáló meditációk, Danielle North: Napzáró meditációk. Alkalomadtán beszámolok róluk.

Sokat gondolkodtam, megírjam-e ezt a posztot, köszöngessek-e hónapoknak? Arra jutottam, hogy havonként átlag ennyi egózás nekem is kijár. Ez amolyan hónap eleji (vagy végi?) beköszönő cikk féle, mint az újságoknál… Elvileg újságíró volnék, vagy mi… A blogoknál a Hello április, Hello május, stb. vált be, tudtommal. Előre félek, mi lesz május 1-jén… 🙂

Április bolondja – Wikipédia

Ez az első havi beköszönőm, ahol nem szidtam le senkit sem. Akár lehet a „szívkoherencia” vagy „szeretetmeditáció” mellékhatása is… Mintha tényleg több lenne bennem egy kicsit a szeretet… Akár akarom, akár nem…

 

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük