José Silva: Gyógyíthatsz

 

José Silva: Gyógyíthatsz című könyvét ezúttal Robert Stone-nal írta közösen. Az alapkoncepció az, hogy egy 40 napos meditációs utazás során részt vehessünk egy könyvben vezetett tanfolyamon. Ahol az öngyógyítás mellett mások távgyógyításával is megismerkedhetünk.

„Nem kell betegnek lenned.

Nem kell betegségben meghalnod.

Természetes állapotod az egészség.”

Ezekkel a szavakkal kezdődik a könyv bevezetése. Ha a tartalomjegyzékre irányítjuk a figyelmünket, észrevehetjük, hogy a címek meglehetősen figyelemfelkeltőek. A kidolgozás már kevésbé. Ugyanolyan szűkszavúak a fejezetek, mint az Agykontroll könyvnél, és sok a redundancia is (az ismétlődés), például amikor majdnem minden fejezet elején elmondja a számolásos gyakorlatot.

Ígéretes ötletek

Azt kell mondanom, hogy ígéretes vállalkozásnak tűnik José Silva: Gyógyíthatsz című munkája, mégis, ami mai szemmel eszébe jut az embernek róla: Hogy szűkszavú, és ezzel együtt tudománytalannak hat eléggé, éppen a szűkszavúsága okán. Lehet, hogy abban a korban, amikor íródott, kijelentései kőbe vésett igazságoknak hatottak, a mai ember azonban több magyarázatot szeretne. Éppen ezért, szerintem Joe Dispenza könyvei megvilágítóbb erejűek, a kor igényeihez jobban illenek már. (Joe Dispenza szintén a nyugati típusú meditáció egy formáját alkalmazza).

Ami még előnye a könyvnek, hogy behozza a köztudatba a gyógyítás szándékának a gondolatát. Már ezzel sokat segít. José Silva szintén amatőrként, vagy ha úgy tetszik „laikusként” kezdte a pályáját, és ennek ellenére igen népes követőtáborra tett szert. Engem is foglalkoztat mostanában az önsegítés és az öngyógyítás gondolata, miért ne léphetnénk túl a segítés és a gyógyítás felé? (Akármit is értünk ezalatt.) A másokon való önzetlen segítés nekünk magunknak is jót tesz, egy külön fejezetben egy külön történetet szentel ennek elmagyarázására.

A könyvben több ember szót kap, nemcsak a két szerző, ebben is hasonlít az előző, Agykontroll című könyvre. Számom ra egy kicsit szokatlan ez a „polifónikus” jellegű könyvírás, amit Silváék csinálnak, kicsit hasonlítanak Feldmár András társszerzővel írt könyveire (de gondolom, más-más megfontolásból íródtak így)… Na, mindegy, ha valaki legyőzi a „kézrátétel” és a „távgyógyítás” címszó alatt létrejött ellenérzéseit, vagy akár kifejezetten érdekli is a téma, kifejezetten ajánlom a könyvet. Végülis annak is, aki még csak ismerkedési szinten van, most barátkozik a gondolattal, netalán valamiféle útkeresés egyik állomásának is megteszi…

Agykontroll – Használd ki az elmédben rejlő lehetőségeket!

 

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük