Előrenézés, visszatekintés. (Sóbálvánnyá válás.)
A Hello Július, az a Helló July, csak nagyjából lehet tudni, kiről van elnevezve. Persze, hogy Julius Caesarról, de én inkább maradnék a Julinál. Érdekes, Juliból 2 db-ot ismertem, mind a kettő érdekes jelenség volt a maga nemében. Mindegy, lapozzunk, inkább összegezzük az elmúlt és még előttünk álló „szépségeket”, ahogy Cholnoky László mondaná. A múlt hónap kemény volt, a Skizofrénia underground fénykorát idéző posztokkal „pro-skizo, anti-pszicho”, ugye… A skizofrénia helyett azért érné meg Neurodivergenciára bővíteni, mert az autizmus, depresszió, ADHD(?), disszociatív témákat is magamének érzem valamennyire. A 2B, bipolárs, borderline is érdekes lehet még számomra. Mondom mindezt annak ellenére, hogy már nem ismerem el a címkézés létjogosultságát, de ezek már „velünk maradnak”, akár a covid, vagy a MI, akármi történjen is a pszichiátriával. Olyan komoly, sajnos, nem fog.
A múlt havi témák a Skizofrénia underground legjobb korszakát idézik
Erős antipszichiáriai kezdés. Utána Joker és Mátrix filmek, főleg, sámánizmus, finnugor (minusz ugor) témák, szerintem sejthető, melyik irányba tart jelenleg a blog, illetve majd ha ezek a szálak összeérnek, abból valami nagyon érdekes neoantikzáló világkép fog szándékaim szerint kibomlani, illetve nagyon affelé tartunk. Jó, tervezek további életjobbító lifehackek bemutatását, például Bach virágterápia. Mostanában megint ráálltam a növényezésre, a számítástechnika és az MI-téma mellett. Mivel a pszichiátria megvádolt, hogy „nem vagyok eléggé konstruktív”, ezért inkább ezt a részt most is kihagyom jórészt. Ha meg véletlenül „elég konstruktív” próbálnék lenni, akkor pedig be is perelnének, ezúttal, valószínűleg „kuruzslásért”. Ha van rajtad sapka, az a baj, ha pedig nincs, az. „Nem, igaz, nyuszómuszó?” Ebből kezd elég lenni, egy kissé. Egyelőre marad a téma megkerülése, illetve a pszichiátria kritizálása. Az legalább csak de(kon)struktív. Valljuk azt, hogy a kis változás is változás, amitől a világ előrehalad.
„Small acts change the world.”
Még három hashtag befért a bio-mba. Vajon mik ezek?
Érdekes módon a MI-téma csak katalizálta a számítástechnikai érdeklődésemet, az #antiMI hashtag lényegében már csak dísznek van az #antipszi és #antifa mellett. Annyiban ezek is dolgoznak, hogy jobban odafókuszálok a Magyarországon megkínzott (és jelenleg is kínzott) antifa aktivisták sorsára. Az antifa hash nem feltétlenül a kormány ellen irányul, hanem annak „vadhajtásira” hivatott rámutatni. Sokszor inkább csak indirekt módon, persze. Illetve az antipszi témám tovább radikalizálódott. Most már lényegépen kezdek terápiaellenes alapállást felvenni, azt vallva, hogy a pszichológiának a helye igazából a könyvekben van, a filozófia mintájára. Lényegében irodalom mindkettő, meghatározott témában. Persze, általában, a mindennapokban ennek sem fogom különösebb jelét adni, szerintem.
Még több MI, még több számítástechnika, a tegnapi cikk kiegészítése

Szóval azt vettem észre, a cím és a bio jobban hozza a témákat, mint én magam, a saját személyemben. Bár, ez is egyfajta címkézés, valami határt kell nyilván szabni a témáknak, mert az érdeklődésem kezd eléggé parttalanná válni. Illetve a tegnapi MI cikkem kapcsán, ma már egy hivatolsabb (CHIP) magazin bevezetőjében azt olvasom, hogy az AI agentek már önálló cselekvésre képesek. A jó kis cikk tehát 1 nap alatt avult ennyit a témában. Ezért is valamennyire hálátlan az informatika, amennyiben nem az öröklétnek szól, még csak nem is a tartósabb használatnak. Hanem a napnak, pillanatnak, a valós idejűségnek (real time). Tehát „szinkrón” tudomány, mint a nyelvészet, amit kezd is integrálni. Szóval akkor, mint a múlt hónapot, ezt is egy „szép” verssel zárnám, ami egy népballada, ezért tutira nem kér senki jogdíjat. Ezt a „szép” szokásomat igyekeznék minden hónapos köszöntőmben „meggyökereztetni”.

JÚLIA SZÉP LEÁNY
(A mennybe-vitt lány)
Búzavirág-szödni a búzamezőbe,
Búzavirág-szödni, koszorúba kötni,
Koszorúba kötni, magát ott mulatni.
Egy szép gyalog-ösvény hát ott jődögel le,
Azon ereszködék fodor fejér bárány,
A napot s a hódat szarva között hozván;
Két szép arany perec, aj, a két szarvába.
Aj, a két ódalán két szép égő gyertya,
Mennyi szőre-szála, annyi csillag rajta.
– Meg ne ijedj tőlem, Júlia szép leány!
Mert most esött héjja szüzek seröginek,
Ha eljőnél velem, én oda vinnélek,
A mennyei karba, a szönt szüzek közi,
Hogy bételnék veled azon kegyös rendi.
A mennyei kócsot adnám a kezedbe
Első kakasszókor jőnék nözésödre,
Másod kakasszókor tégöd megkérnélek,
Harmad kakasszókor tégöd elvinnélek.
Szóval mondja neki: – Anyám, édösanyám!
Én is csak kimönék búzavirág-szödni,
Búzavirág-szödni, koszorúba kötni,
Koszorúba kötni, magamot mulatni.
Föl is föltekinték a magos egekbe,
Egy szép gyalog-ösvény hát ott jődögél le,
Azon ereszködék fodor fejér bárány,
A napot és hódat szarva között hozván;
A fényös csillagot a homlokán hozta,
Két szép arany perec, aj, a két szarvába.
Aj, a két odalán két szép égő gyertya;
Mennyi szőre-szála, annyi csillag rajta.
Meg ne ijedj tőlem, Júlia szép leány!
Mert most esött héjja szűzek seröginek;
Ha elmönnék vélle, hogy oda vinnének
A mennyei karba, a szönt szüzek közi,
Hogy bételnék velem azok kegyös rendi;
A mennyei kócsot a kezembe adja,
Első kakasszókor jőnek látásomra,
Másod kakasszókor ingömöt megkérnek,
Harmad kakasszókor ingömöt elvisznek.
Hadd halljom éltömbe, hogy siratsz hótomban!
Első raj méhömnek gyönge lépecskéje,
Gyönge lépecskének sárguló viasza,
Sárog viaszának fődön futó füstje,
Fődön futó füstje s mennybe ható lángja!
A mennyei ajtó nyitatlan megnyílék,
Jaj! az én leányom oda bévezeték.