José Silva: Agykontroll

Vissza az alapokhoz: Feltúrtam a házat, és az utolsó lehetséges helyen megtaláltam José Silva Agykontroll és Gyógyíthatsz című könyveit. Ezzel párhuzamosan a szerveres dolog is foglalkoztat. Kíváncsian várom a holnapot, ebben tudok-e előrelépni. De olvasás biztosan lesz.

Roswell-i ufó észlelések, 51-es Körzet, parapszichológia, elmekontroll, 70-es évek, ezek ugrottak be először, amikor kézbe vettem José Silva és Philip Miele Agykontroll című könyvét, ami mára már meglehetősen fura betűstílussal, szétesőben lévő kötéssel fogadott.

A kísérő szöveget Philip Miele írta, az agykontroll technikák ismertetését José Silva. Stílusuk nem ütött el nagyon egymástól, így az, hogy többen írták ezt a kis könyvet, alig észrevehető. A könyv meglehetősen szűkszavú fejezetekben tájékoztat minket José Silva életéről és az agykontroll lényegéről. Úgyhogy a mai olvasónak nagyon kell figyelni, ha ki akarja hüvelyezni a lényeget. A könyv egyébként is újraolvasást kér: Azt mondja, a technikákat csak a másodszori olvasás után kezdjük el gyakorloni.

Keleti és nyugati típusú meditáció

A könyv megkülönböztet keleti és nyugati meditációs technikákat. Az agykontroll nyugati technikának számít. A keleti technikák passzív meditációt alkalmaznak, nem várnak el túl sokat a meditációtól. A nyugati típusú meditációkat általában céllal csinálják, és ezzel az elvárással állnak eleve hozzájuk. Lényegében ez is passzív meditációval kezdődik, csak közben vizualizációs és egyéb technikákkal elérik, hogy valamiféle cél megvalósítására igyekezzenek törekedni.

A technikák felhasználási területe igen sokrétű: Az oktatástól az üzleti életen át az egészség javításáig sokmindenre szolgál. José Silva az agykontrollt megelőzően parapszichológiával is foglalkozott, ennek köréből is bekerül 1-2 történet a kötetbe. De az agykontrollt látta a végső megoldásnak, amelynek módszereit saját maga dolgozta ki, és egyfajta önhipnotikus vagy önszuggesztiós technikák alkotják az egésznek a magját.

Külön rész foglalkozik a pszichiátriai esetek körében történő felhasználással. Ezekkel a hallgatókkal az agykontroll nagyon vigyázva, de befogadóan bánik. Arra a konklúzióra jut, hogy az ilyen emberek is jobb állapotba kerülnek. Szó esik még a függőségekről, a módszer ezekre is alkalmazható, bár hozzáteszik, hogy az ismeretek még nem teljes körű az ezekben való széles körű alkalmazáshoz.

A könyv önmagában alkalmazható, de segítséget is igénybe lehet hozzá venni: Felkészült oktatók tanítják az agykontrollt manapság is.

José Silva – Wikipédia

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük