Balogh Béla: Gyógyító meditáció

Balogh Béla: Gyógyító meditáció

Újabb rövid meditációs könyvre bukkantam Balogh Béla: Gyógyító meditáció címmel. A szerző neve talán ismerős lehet A végső valóság és a Tudatalatti tízprancsolata című projektek/könyvek kapcsán. Ebben a könyvében az Fehér Sas Páholy nevű, angliai székhelyű, nemzetközi szervezet meditációs anyaga kapcsán lát el minket némi kísérőszöveggel. A szöveget ő maga mondja fel hangzó anyagba.

Elérkeztünk tehát a vezetett meditációk világába. Ez azért is fontos, mert – mint Somamagésa is megjegyezte – egész hosszú időt el lehet tölteni alfában, anélkül, hogy valami felé törekednénk – ezt onnan tudjuk, hogy nem alszunk, hanem fura dolgokra gondolunk – félálomban. A vezetett meditáció mindezt kiküszöböli – talán. (Ha ki kell egyáltalán küszöbölni…)

A meditáció „mellékhatásai”

A meditációt vezető (és a könyvet író) Balogh Béla figyelmeztet minket a meditáció veszélyeire – itt elsősorban arra gondol, hogy nem kívánt entitások tapadhatnak hozzánk, vagy előző életünkből villanhatnak be képek, állítólag. Kiemeli, hogy ne törekedjünk erre különösebben, de megtörténhet ez is. A meditációs szövegben egy 10 perces szünet van, ahol szabadon csaponghat a képzelet – megtörténhet tehát sok minden az ilyen típusú meditáció során. Külön felhívja a figyelmünket, hogy nehogy pszichiátriára kerüljünk a nem kívánt hatásoktól – és nem kívánt gyógyszerekkel kezdjenek el tömni minket.

A könyv középső része egyiptomi reinkarnációs emlékekkel foglalkozik, azt bizonyítva, hogy amit egyesek átéltek reinkarnációs terápiájuk során, valós tényeken alapulnak. A könyvnek ez a része olvasmányos. De némileg érdektelennek tartom a mi szempontunkból. A következőkben bemutatja a Fehér Sas Páholy szervezeti felépítését, és gyógyítási metódusait. Majd egy szószedetet jelenít meg, ami a meditáció folyamán előforduló esetleges szimbólumok értelmezését adja meg. Ennyit Balogh Béla: Gyógyító meditáció című könyvéről.

Előfordulhat meditációs pszichózis is: Itt egy esetet ír le, amikor valaki az áramló energiákat kígyóknak nézte, és telefonon kért segítséget a mesterétől. (A helyzetet megoldották.) Közben emlékek jöttek fel bennem: Az én pszichózisom is valamiféle meditációs állapotból nőtte ki magát. És általában pszichózisban nem mondanám, hogy meditatív, hanem inkább transzállapotba kerültem, ahol szintén felszínre kerültek reinkarnációs és egyéb észlelések. Sajnos, a pszichiátria ezt gyógyszerekkel látta jobbnak megoldani. De hát ez már történelem. Sajnos, a legtöbb emlék ilyenkor erőszakos elfojtásra kerül, végül az ember semmit sem profitál belőle…

Balogh Béla (mérnök) – Wikipédia

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük