Joe Dispenza: A placebo te magad légy!

A cím: Joe Dispenza: A placebo te magad légy! először csak egy jó ötlettel való játéknak tűnik, ám, ha figyelmesen olvassuk (akár másodszorra, hehe), kiderül, mégsem játék, és mégkevésbé komolytalan. Egyetlen hibája van a könyvnek: Túl sok témát tárgyal egyszerre, mint amit egy betegebb ember egyszerre befogadni képes. Megtörténhet, hogy túl betegek vagyunk, hogy olvassuk, vagy, mondjuk kedvünket szegik a placebotörténeti ismeretek.

A placebo-t mindenki ismeri, ha máshonnan nem, az antidepresszáns tesztekből, Joe Dispenza is leírja szégyentelenül, hogy a placebo jobban teljesít magánál a pszichiátriai szernél is. Mármint az antidepresszánsnál. (Valami 52%-38%-os arányra emlékszem.) Foglalkozik voodoo-val is, fanatikus kígyóbűvölő-méregivó papokkal, tűzönjárókkal, üvegnyelőkkel. Egyébként az orvostudomány is kap egyet egy óvatlan pillanatban: Amennyiben modern voodoo-papoknak nevezi a képviselőiket. Hiszen voodoo-szerűen olvassák rá a diagnózist a páciensre.

Akciófilmbe illő jelenet

Első olvasatra csak a könyv közepe felé lévő akciófilmszerű-jelenetre emlékszem: Amikor pszichológusok egy csoportja rávesz egy törvénytisztelő állampolgárt, hogy hipnózisban lőjön rá a valakire. Egyébként azok a jól szuggerálhatóak, akiknek nem túl fejlett az analitikus elméjük. (Reálosok hátrányban.) Nekik tehát a meditáció is nehezebben fog menni. Egyébként a humánosok között is vannak olyanok, akiknek túlfejlett az analitikus elméjük, csak csendben jegyzem meg.

Joe Dispenza: A placebo te magad légy! című könyvében a tudomány és a spiritualitás ötvözésére tesz kísérletet, szerintem meglehetős sikerrel, és jó ötletekkel. Amik remélhetőleg mindenki számára kihámozhatók a könyvből, akiknek nagy szüksége van rájuk. Sokak számára lehet utolsó mentsvár ez a könyv, akik nem találkozhatnak személyesen Joe Dispenzával, vagy nyelvi, vagy egyéb akadályokba ütköznek ezzel kapcsolatban. Egyébként tudományosan megerősített alfa- vagy théta állapotú meditációkról szól ez a könyv, amit José Silva: Agykontroll című könyve már konyhanyelven leírt egyszer. Csak most olyan modern tudományos bázissal megerősítve, ami még elfogadhatóbbá teszi a meditációk mibenlétét és szükségességét a mindennapokban. Főleg a betegségek megszüntetésére vagy kordában tartására kihegyezve. Egyébként akinek nincs elég fantáziája meditációs szövegekre, a könyv végén ezekre is talál példát.

Könyv: A placebo te magad légy! (Dr. Joe Dispenza)

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük